PANO SOĞUTUCU SERVİSİ

   ÖNCÜL SOĞUTMA olarak; konularında uzaman servis ekip arkadaşlarımız pano soğutucularınızın arızlarını son derece çözebilecek kapasitedir. Pano soğutucu servis, arıza, bakım, yedek parça, hizmetlerimiz için firmamızla iletişime geçebirsiniz.

Pano Klimalarında Revizyon Hizmeti
Pano klimaları, işeltmelerin kullanım alanlarında sıcak hava ve yabancı cisimler (aşırı toz vs.) gibi birçok olumsuz koşullara maruz kalmaktadır. Bu etkenler pano klimalarında arızaya neden olmakta, bunun sonucunda da onarım ihtiyacı doğmaktadır. Servis ihtiyacı duyulan pano klimaları ‘PANO KLİMASI REVİZYON FABRİKASI’na gönderilmesi durumunda orijinal yedek parça ile onarımı yapılarak, işletmenize çalışır durumda teslim edilmektedir.  Bu kısa süreç işletmenizde özellikle yaz aylarında doğabilecek proses sıkıntılarını ve üretim kayıplarını da ortadan kaldıracaktır.

Pano Kliması Nedir?
Yaz ayları yaklaştıkça panoların yükselen iç sıcaklık değeri, ortam sıcaklığına da bağlı olarak belirgin artışlar gösterir. Bu artışa bağlı olarak üretimi aksatacak duruşlar meydana gelmesi kaçınılmazdır. Sıcaklık için genellikle, fan uygulaması yapılmakta, bu da ortamın toz ve nemini panolara taşıyarak komponentlerin sağlıklı çalışmasını engellediği gibi yangın tehlikesi riski de oluşturmaktadır. Makine ve ekipmanların ömrünü uzatmak, sağlıklı ve stabil bir şekilde çalışmalarını sağlamak için en çözüm  Pano Klimasıdır.

Avantajları
Soğutma tek üniteden yapılır, bu nedenle çok ekonomik ve etkin, soğutma açısından güvenilir bir sistemdir. Kondenser kısmı işletme dışında olduğundan, işletmedeki ortam sıcaklığı, toz ve elyaf gibi dış etkenlerden etkilenmez. Sürekli bakım ihtiyacı yoktur, bu size haftalık temizlik ve periyodik bakım gibi konularda kazanç sağlar. Bu sistemler elektrik sarfiyatı, bakım onarım maliyetleri ve ünite maliyeti çok düşüktür, çok kazançlı çıkarsınız. Pano sistemlerinize uygun yapıldığından estetik görüntü sağlar. Yeni Sistemlerimiz Size Çok Kazandıracak Ünite İçin Gereken Parçalar, Uygulanma Şekli Dış Ünite Sistemin Kondenser ünitesir. Fabrikanızın çatışına veya dışında herhangi bir noktaya konulabilir. İç Ünite Sistemin ana parçasıdır. Fabrika içindeki panolarınızla aynı marka, ebat ve renkte bir panoya yerleştirilir. Panolarınıza sağdan ve soldan ilave edilir. Hava Kanalları Panolarınıza uygun renkte hazırlanır, sıcak hava dönüşümü bu noktadan sağlanır.

Pano klimaları bildiğiniz üzere işletme içinde aşırı tozlu ve sıcak ortamlarda hiç durmadan çalışırlar. Bu sebep ile sürekli olarak toza ve her türlü pisliğe maruz kalırlar.

Düşük Maliyet – Hızlı Geri Dönüş
Yurtdışı imalatlı ürünlerin yedek parçalarının bulunması maliyetli ve uzun süreli bir süreçtir. Çünkü birçok marka ürünlerin sorunlarında da onlara bağımlı kalınması için piyasada bulunabilen değil, fiziksel birkaç farklılığı olan komponentleri kullanılır (fanlar, kompresör vs.).

Öncül Soğutma olarak sektördeki sayılı firmalardan biri olmanın gururunu taşımaktayız. Pano Klima ve Soğutma sektöründe hizmet vermekteyiz. Arge çalışmalarımız mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz tarafından gelişmekte olup tasarımlarımız patent ile korunmaktadır. Pano klima ürünlerinde, dünyada A sınıfı diye tabir edilen komponentler kullanılmaktadır. Pano Klimalarımız A Sınıfı enerji tüketimine sahiptir. Soğutma sistemlerinde en önemli aksamlar kompresör ve fanlardır. Pano klima ürünlerinde Danfoss kompresör ve EbmPapst(Germany) fanları kullanılmaktadır.  Pano klimalarının tüm metal aksamı paslanmaz saçtır.