ROOFTOP SOĞUTUCU SERVİSİ


GEBZE ÖNCÜL SOĞUTMA; Rooftop;klima cihazları konusunda kesinlikle işinin uzmanı olan, eğitimli ve kalifiye personele sahip bir firmadan alacağınız teknik destek ile en hızlı ve en hesaplı şekilde sorunlarınız çözüme kavuşturur.Rooftop cihazları da içinde hem soğutma hem de havalandırma ünitelerini içerdikleri için bakımları daha çok zaman almaktadır. Gerek kompresör -evaporatör bölümlerigerekse fan-motor bölümleri ve bunların selenoid vana, kayış, rulman, filtre gibi aksamları ciddi bir bakım gerektirmektedir.Rooftop çatı tipi klima cihazlarının bakımı mutlaka yaptırılmalıdır. Bu şekilde işiniz için hayati önem taşıyan sisteminizin, sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini garantilemiş olursunuz.Dilerseniz periyodik bakım anlaşması yaparak üretiminizde verimlilik ve tüketiminizde tasarruf sağlayabilirsiniz. Periyodik koruyucu bakımın sağladığı avantajları özetle aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

· Cihazın ömrünü uzatır.
· Sistemin arıza riskini azaltır.
· Enerji sarfiyatını azaltır.
· Tamir masraflarını azaltır.

· Soğutucu akışkan kaçaklarını en aza indirerek şarj için gerekli olan iş gücü ve soğutucu akışkan giderlerini azaltır, ozon tabakasına verilen zarar da nispeten önlenmiş olur. Koruyucu bakım programı uygulamaya konulduğu ilk anlarda iş yükü yoğunlaşır ancak, olumsuzluk gibi görünen bu durumun aslında doğru bir yaklaşım olduğu, işletim verimindeki artış ve acil tamir masraflarının azalması ile anlaşılacaktır.

Rooftop Nedir?
Rooftop cihazları, endüstriyel amaçla soğutma yapılması gereken tüm teçhizat ve ekipmanların soğutulmasında kullanılan ve bu alan da dünya standardını oluşturan bir soğutucu ünitedir. Rooftop cihazları, iki ana gruba ayrılır; 1. Hava Soğutmalı Rooftop Cihazları 2. Su Soğutmalı Rooftop Cihazları

1. Hava soğutmalı Rooftop, kondanseri hava ile soğuyan cihazlardır. Üzerinde bulunan fanlar sayesinde, kondanserden geçen soğutucu akışkanı soğutur.

2. Su soğutmalı Rooftop, kondanseri su ile soğuyan cihazlardır. Su soğutmalı Rooftoplerde kule fanları vardır. Kondanser ünitesindeki borunun içinde ısınmış olan gazın sıcaklığını alan su, kulede soğur. Rooftop cihazlarının bakımlarının düzenli olarak yaptırılması çok önemlidir. Rooftop cihazlarının yıllık bakımlarının yapılmasına Mart ayında başlanılabilir. Rooftop cihazlarının, sezon başnda ilk çalıştırma ve bakımı, sezon sonunda ise sonlandırılması ve son bakımı mutlaka yaptırılmalıdır. Bu şekilde işiniz için hayati önem taşıyan sisteminizin, sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini garantilemiş olursunuz. Rooftop cihazları konusunda kesinlikle işinin uzmanı olan, eğitimli ve kalifiye personele sahip bir firmadan alacağınız teknik destek ile en hızlı ve en hesaplı şekilde sorunlarınız çözüme kavuşur.

Gebze Öncül Soğutma olarak, soğutma sektöründeki en iyi bildiğimiz işi, en iyi şekilde yapmaya çalışıyor ve önceliği müşteri memnuniyetine veren anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize arzuladığınız kaliteli, hızlı ve hesaplı çözümleri sunmaya devam ediyoruz.

Rooftopiniz için gerekli donanıma sahip, Rooftop Yedek Parçalarını, stokunda bulunduran servisi seçmeli ve ne istediğini bilmelisiniz. Endüstriyel Soğutma Sistemleri ve Rooftop Soğutma Sistemleri konusunda uzman Rooftop Soğutma Grubu servisimizden fikir almalısınız. Rooftop Cihazları konusunda kesinlikle işinin uzmanı olan, eğitimli ve kalifiye personele sahip bir firmadan alacağınız teknik destek ile en hızlı ve en hesaplı şekilde sorunlarınız çözüme kavuşur. Rooftop Sektöründe kaliteden ödün vermeyen öncü firmalar ile yolunuza devam etmelisiniz.

Uygulama Sahaları
Su soğutma grupları, yüksek performanslı ve küçük hacimli olmaları nedeniyle kullanımı kolay ve pratiktir. Binaların soğutulması klimatize edilmesinde fan-coil grupları ile müştereken çalışabilir.
Süt fabrikaları ve separatörler
Plastik enjeksiyon imalatları
Kimyasal madde üretiminde
Matbaa makinaları ofset tesisleri
Meyvesuyu fabrikaları Laboratuarlar ve test cihazları
Ekmek fabrikaları
Göz lazer cihazları
MR – manyetik rezonans
Elektrik pano ve kumanda sistemleri
Binaların soğutulmasında fan-coil ile Tüm soğuk su ihtiyacı olan yerlerde