SOĞUK ODALAR

  Endüstriyel Soğuk Oda

   Panel tip soğuk odalar; mükemmel ısı izolasyonu, kolay ve hızlı kurulumu, hijyenik yapısı ve hesaplı fiyatı nedeni ile hızlı ve güvenilir olarak soğutulması gereken tüm ürünler için dünya standardını oluşturmaktadır.

   Endüstriyel panel tip soğuk oda, mükemmel izolasyona imkan veren sandviç paneller ve yalıtım materyallerinden oluşmaktadır. Uluslararası standartlara uygun olarak tesis edilen soğuk hava depoları, hastaneler, laboratuarlar, süpermarketler, pastane ve lokantalar gibi farklı kullanım alanlarına uygun olarak istenen ölçülerde kurulabilmekte, poliüretan dolgulu sandviç paneller sayesinde yüksek ısı yalıtımı sağlayarak büyük oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır.

   Panel Tip Soğuk Odaların avantajlarının başında çok yüksek ısıl izolasyona sahip olarak sağladıkları enerji tasarrufu gösterilebilir. Panel tip soğuk hava depoları, hijyenik yapıları ve kolayca temizlenebilmeleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlarlar.

   Poliüretan dolgulu prefabrik sandviç paneller; teknik nitelikleri, dayanıklılıkları, kolay monte edilebilmeleri ve yüksek ısı izolasyonları nedeni ile soğuk hava depoları için mükemmel sonuç veren en ideal malzemedir. Panellerin iç ve dış yüzeylerinde kullanılan polyester veya PVC kaplı galvaniz sac yüzey malzemesi hijyenik özelliği, temizlenebilme kolaylığı ve dayanıklılığı ile et, sebze ve tüm gıda maddeleriyle tıbbi ve medikal ürünlerin tazeliklerini ve özelliklerini en iyi ve en uzun süre bozulmadan korumalarını ve muhafaza edilmelerini sağlar.

  Tüm gıda maddelerinin yanı sıra kimyasal ve medikal ürünlerin uygun koşullarda saklanabilmesi panellerle kurulan prefabrik soğuk hava depoları ile mümkün olabilmektedir. Soğuk hava depoları; grosmarket, hipermarket, süpermarketlerde kullanılan buzhane ve soğuk muhafaza depoları, otel, restaurant, yurt ve konaklama tesisleri, süt, süt mamulleri işleme ve soğuk muhafaza tesisleri, et ve et ürünleri işleme ve muhafaza tesisleri, sebze, meyve ve her türlü gıda maddeleri işleme tesisleri, sanayi tipi soğutma, saklama ve donmuş muhafaza tesisleri, laboratuar ve hastaneler, deniz mahsulleri soğuk muhafaza ve işleme tesisleri, dondurma ve dondurulmuş gıda maddeleri işleme, soğuk ve donmuş muhafaza tesisleri, pastaneler, unlu mamul üretim tesis ve işletmeleri, çikolata, yağ vs. maddelerin üretim tesis ve işletmeleri, ilaç, tıbbi malzeme depolama ve muhafaza tesislerinde kullanılmaktadır.

Soğuk Hava Odaları muhafaza edilmek istenen tüm gıda maddelerinin ve kimyasal, medikal ürünlerin normal şartlarda olan ömürlerinden daha uzun sürelerde saklanmasını sağlayan demonte paneller ile oluşturulan prefabrik inşaatlardır. Minimum ısı ve nem değeri kaybı için Soğuk Hava Odaları, Yüksek dansite poliüretan ile yalıtılarak ürünlerin daha uzun sürelerde muhafaza edilmesine olanak sağlanmıştır. Müşterinin her türlü ihtiyacına karşı istenilen boyutlarda ve kapasitelerde bu tür odalar üretile bilmektedir. Soğuk Hava Odalarında yer alan paneller, tabanlar ve soğutma üniteleri gibi diğer parçalarda son teknolojik demontable olarak üretilerek profesyonelce monte işlemi gerçekleştirilmektedir. Panellerde kilitli sistem mevcuttur. Birleştirme aparatları kullanılmaması mantar, küf ve bakteri gibi unsurların üremesini engeller ve hijyenik bir ortam sağlar. Soğuk Hava Odalarının kullanım alanları aşağıda maddeler halinde verilmiştir;
– Et ve et ürünleri için soğuk hava odaları.
– Sebzeler içi soğuk hava odaları.
– Süt ve süt ürünleri için soğuk hava odaları.
– Deniz ve balık ürünleri için soğuk hava odaları.
– Unlu mamuller, pastane ve çikolata için soğuk hava odaları.
– Dondurulmuş gıda ve dondurma için soğuk hava odaları.
– Şoklama odaları.
– İlaç ve tıbbi malzemeler için soğuk hava odaları.
– Laboratuvar ve ilaç için soğuk hava odaları.

Soğuk Hava Odaları izolasyonu en iyi sağlayan poliüretan sandviç paneller ile oluşmaktadır. Uluslararası standartlar doğrultusunda soğuk hava odaları tıpkı gıda sektörünün her alanında olduğu gibi hastane, laboratuvar ve süper marketler için farklı kullanım alanları ve koşullarına uygun boyutlarda istenilen ölçülerde üretile bilmektedir. Ayrıca bu tür soğuk hava odalarında kullanılan yüksek ısı yalıtımı ile birlikte önemli derecede enerji tasarrufu elde edilir. Panel tipli soğuk hava odaları, kolay temizlene bilmesi ile kolay bir hijyenik ortam sağlar. Poliüretan ile dolgulu prefabrik sandviç panelleri; dayanıklı yapısı, kolay monte edilebilmesi ve sağladığı yüksek ısı izolasyonu ile çok iyi sonuçlar verir.